Przejdź do treści
Wyrób medyczny

Wyrób medyczny

Produkt zarejestrowany w UE jako wyrób medyczny (klasa I wg reguły 1) Produkt zgodny jest z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zmiany dyrektywy 2001/83/WE, rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 oraz uchylenia dyrektyw Rady 90/385/EWG i 93/42/EWG i stosowalnymi normami międzynarodowymi

Podeszwa Footform

Podeszwa Footform

Podeszwa wykonana z termoformowanego filcu, której kształt odpowiada anatomicznemu obrysowi stopy normalnej/szerokiej. Zwiększona szerokość w palcach gwarantuje komfort oraz nie powoduje spychania dużego palucha na zewnątrz. Optymalna sztywność podeszwy zapewnia jednocześnie możliwość dostosowania się do indywidualnego profilu stopy oraz ochronę w kontakcie z podłożem.

Fitform

Fitform

Analogiczne rozwiązania jak Footform ale dostosowane do stopy wąskiej/normalnej.

Profilowana wkładka 3D

Profilowana wkładka 3D

Wkładka profilowana w 3 wymiarach, posiadająca wparcie łuku podłużnego, pelotę metatarsalną i stabilizację pięty. Wspomaganie naturalnych krzywizn stopy daje poczucie ulgi i relaksu. Wykonana z materiału o optymalnej gęstości amortyzuje siły działające na stopę, szczególnie podczas chodzenia po twardych powierzchniach (panele podłogowe, terakota, twarde drewno).

Wyciągana wkładka

Wyciągana wkładka

Konstrukcja podeszwy pozwala na stabilne zamocowanie wkładki o stosunkowo dużej objętości. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie także indywidualnych wkładek o najbardziej skomplikowanym kształcie lub wykonaniu. Wkładka to też najszybciej zużywający się element obuwia. Dzięki jej wymienności możesz dokupić nową wkładkę i przez to przedłużyć życie całego produktu.

Regulacja tęgości

Regulacja tęgości

Paski lub klamry pozwalają na dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Użytkownik o niskim lub wysokim podbiciu może zadbać o swoją wygodę i bezpieczeństwo. Dobrze dopasowane obuwie zwiększa skuteczność oddziaływania wkładki korygującej a także ogranicza ryzyko potknięcia się i upadku.

Oddychająca podeszwa

Oddychająca podeszwa

Otwory we wkładce i podeszwie umożliwiające przepływ powietrza oraz odparowywanie wilgoci

Ochrona palców

Ochrona palców

Wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizją (uderzenie w nogę stołu, krzesła itp.)

Eco Filc twin

Eco Filc twin

Filc wełniany wzmocniony włóknami poliestrowymi pochodzącymi z recyklingu. Naturalny filc posiada doskonałe właściwości termiczne jednak nie jest trwały. Wzmocnienie włókiem wełnianych materiałem poliestrowym zapewnia zdecydowanie większą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu walorów cieplnych i użytkowych. Filc w kolorze szarym jest najbardziej ekologicznym materiałem. Kolor uzyskuje się bez stosowania barwników poprzez właściwą selekcję surowca. Skutkiem tego jest możliwość występowania różnych odcieni szarości. Poszczególne pary mogą różnić się odcieniem ale lewy i prawy but w jednej parze nie. Filc można prać ale w bardzo delikatnym procesie (max 30oC). Mechacenie jest naturalnym procesem, dlatego nie zalecamy zbyt częstego powtarzania prania.

Antyposlizg PRO

Antyposlizg PRO

Wyjątkowa ochrona przed poślizgnięciem, upadkiem. Zastosowany materiał o najwyższych parametrach przyczepności i ścieralności. Stosowany przez profesjonalistów, np. w obuwiu wojskowym lub górskim. Zapewnia niezrównaną przyczepność do podłoża, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

Skóra owcza

Skóra owcza

Naturalna skóra owcza

Skóra naturalna

Skóra naturalna

Certyfikowane, pochodzące z europejskich garbarni skóry naturalne.

Eco

Eco

Zastosowano materiały pochodzące z wtórnego przetworzenia (recykling). Zrównoważony proces produkcji, pozwala na ograniczenie do minimum wpływ na środowisko naturalne.

Modyfikacje

Modyfikacje

Możliwość zamówienia zmodyfikowanego produktu Modyfikacje dostępne tylko po konsultacji ze specjalistą (podolog, ortopeda, diabetolog) : - cukrzyca, RZS, ostroga piętowa, usztywnienie włókna węglowe, wyrównanie skrótu kończyny